کتاب جهان در 2050

اثر لارنس اسمیت از انتشارات مهرویستا - مترجم: ناصر زرین پنجه-علمی

The worlds population is exploding, wild species are vanishing, our environment is degrading, and the costs of resources from oil to water are going nowhere but up. So what kind of world are we leaving for our children and grandchildren? Geoscientist and Guggenheim fellow Laurence Smith draws on the latest global modeling research to construct a sweeping thought experiment on what our world will be like in 2050. The World in 2050 combines the lessons of geography and history with state-of-the-art model projections and analytical data-everything from climate dynamics and resource stocks to age distributions and economic growth projections. But Smith offers more than a compendium of statistics and studies- he spent fifteen months traveling the Arctic Rim, collecting stories and insights that resonate throughout the book.


خرید کتاب جهان در 2050
جستجوی کتاب جهان در 2050 در گودریدز

معرفی کتاب جهان در 2050 از نگاه کاربران
کتابی خواندنی و پر از آمارهای تلخ و ترسناک، خصوصا در زمینهٔ کمبود منابع آب و تغییرات اقلیمی
کتاب کمی تا قدری پرداخت ژورنالیستی دارد و بیشتر برای مخاطب عام و با زبان ساده نوشته شده. ارجاعات متعدد و پی‌نوشت‌های انتهای هر فصل از بزرگ‌ترین ویژگی‌های این کتاب بود.
به شخصه، بعد از فصل مربط به منابع آب، فصل آخر کتاب برام از همه ترسناک‌تر بود.
در فصل آخر، نویسنده میگه تا اینجا هر صحبتی داشتم بر مبنای مدل‌سازی‌های دقیق کامپیوتری و نظریات مورد وثوق دانشگاهی بوده. حالا میخوام حدسیاتی رو مطرح کنم که هنوز اطلاعاتمون درباره‌ش کافی نیست و مدل‌های ریاضی براش نداریم. از اینکه روند گرمایش جهانی اگر کربن‌های منجمد در توندرا را آزاد کند چه می‌شود تا بحث دربارهٔ اینکه تغییرات اقلیمی کار رو به جایی می‌رسانند که مدل‌های ریاضی ساخته شده اعتبارشان را از دست بدهند و عملا برگردیم به چندین دههٔ قبل

مشاهده لینک اصلی
یک کتاب خوب و خلاقانه از هیستری است. آن نوشته شده توسط یک دانشمند است، و آن را در فرمان دقیق حقایق و آمار در دسترس نشان می دهد. اگر چیزی کم است، کمی دقیق تر است - نویسنده تکالیف خود را دقیقا یک بار، و سپس شما را تحت بسیاری از حقایق که شما با پایان دادن به آنچه انتصاب خود را تعجب، دفن. در نهایت، باید با خواندن گردن گردن خودم را هر چند وقت یک بار از موضوعات اصلی به خودم یادآوری کنم. با این حال، اگر چیزی برای رسیدن به این مسئله وجود دارد، آن است که: الف) جنگ های آب غیر معمول هستند، زیرا خطرات واقعا بالا هستند (شما از دست دادن، آن را) و ب) کانادا خواهد شد مشغول است. بخش جالب این است که نویسنده رفت و در سفر گسترده ای از آلاسکا و مکان های سرد (NORCS)، اما صرف مقدار زیادی از زمان در آفریقا، هند و چين با توجه به اینکه بسیاری از مردم در هند در حال حاضر در نزدیکی خط قحطی زندگی می کنند و افرادی که در آفریقا مشکلات بزرگی با آب و هوا دارند، برخی از پیش بینی ها تا سال 2050 میزان بزرگی از قحطی و کمبود جمعیت را نشان می دهد. من درک می کنم که چرا جلو و مرکز آن، جهان اول، اما خوب بود که این را با جزئیات بیشتری پوشش دهیم.

مشاهده لینک اصلی
اسمیت می نویسد: \"توسعه کربن آبی بیش از حد نه تنها آسیب های محلی را به سیستم های زیست محیطی شمالی، بلکه آسیب های جهانی را از طریق انتشار گازهای گلخانه ای دیگر بیشتر منتشر می شود.\" او می نویسد که ساکنان شمالی پایدار بودن احتمال، و نه اجتناب ناپذیر بودن، از زمستان خفیف تر، بارش باران کمتر از ماه فوریه در چرچیل تبدیل شدن بیشتر شبیه فوریه در مینیاپولیس. برای مردم در جنوب (شاهزاده جورج و جنوب) تغییر می تواند شدید تر باشد. او با استفاده از قیاس انتخاب واقعیت قرمز قرص و یا مخالف آن، جهل وحشیانه از قرص آبی است. انتخاب ماست رهبران دولتی (سیاستمداران) باید مسیر را رهبری کنند و نشان دهند که یک آینده وجود دارد که از داشتن چنین گزینه سختی اجتناب می کند. این به معنای پایداری شهری است .... و همچنین به معنای وضعیت جدیدی است. متاسفانه واقعیت های دموکراسی به این معنی است که رهبران سیاسی ما ترجیح می دهند قرصهای آبی را به دست آورند و از قرص قرمز به عنوان یک سلاح برای استفاده کوتاه مدت خود استفاده کنند. نوعی مانند یک دکتر به شما می گوید که یک آپاندیس آلوده فقط کمی گاز است. افسرده جالب است

مشاهده لینک اصلی
من برای مطالعات زیست محیطی یک عشق مخفی دارم. بنابراین من نمیتوانم به خواندن این یکی کمک کنم. این کتاب یک مطالعه تحلیلی و پیش بینی شده درباره اینکه چگونه دنیای ما، بخش جنوبی به طور خاص، پس از 38 سال به نظر می رسد. اسمیت پیشنهاد کرد که چهار نیروی اصلی وجود داشته باشد که ما را در تغییر دائمی قرار می دهد: جهانی شدن، تقاضای منابع طبیعی، تغییرات اقلیمی و جمعیت. در این مطالعه پیش بینی شده، اسمیت برخی از نکات واقعا جالب را به نمایش گذاشت و گاهی اوقات نیز ترسناک بود. من عمدتا با نظرات خودم درباره عرضه آب شیرین و احتمال جنگ به خاطر آن غرق شدم. در سال های اخیر بخش هایی از عادت های تغذیه ای و زیستگاه های حیوانات را نیز تحت تأثیر قرار داده ام. من متوجه شدم که اسمیت دیدگاه ها و نظریات بسیار خوبی را ارائه می دهد. او همچنین به خوبی با آنها سخنرانی کرد. با این حال، متوجه شدم که من انتظار داشتم که فتنه و پرسش های بیشتری از چنین مطالعاتی داشته باشم تا در حقیقت آن را نفهمم.

مشاهده لینک اصلی
من در مورد 2 / 3rd از راه از طریق و پیدا کردن این خوب انجام شده، قابل خواندن و ترسناک است. لورنس اسمیت زمین شناس است که در UCLA تدریس می کند و کارهای گسترده ای را انجام داده است. او تمرکز خود را به چهار سال محدود می کند - جمعیت شناسی، کمبود منابع برای حمایت از افزایش رشد جمعیت، جهانی سازی و تغییرات اقلیمی. من درباره انرژی زیادی آموخته ام و متعهد هستم که این کار را تمام کند، حتی اگر پشته در کنار تخت من رشد کند. ضمیمه: آن را در شب گذشته به پایان رساند و قدردانی های جدیدی را برای کسانی که در رشته های دانشگاهی هستند، به کار می گیرند، کارهای میدانی انجام می دهند، مطالعه می کنند و برای بقیه ما گذاشتن، بنابراین ما می توانیم تصمیمات آگاهانه بگیریم. در نهایت، این سوال به وضوح مشخص بود، چه نوع دنیایی است که ما فرزندان و نوه هایمان را می خواهیم و به آنها زندگی می کنیم، و چه کاری را انجام می دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که ما خیلی بد نیستیم.

مشاهده لینک اصلی
این کتاب می تواند بسیار کوتاه تر باشد، اگر داستان های شخصی بیش از حد و همچنین بحث های ضعیف در مورد جنبه های انسان شناسی، اقتصادی و اجتماعی-سیاسی باشد. به عنوان مثال، پیش بینی می شود که پیشگامان بومی بتوانند پیشرفت آینده شمال را به پیش برند. عنوان گنگ گمراه کننده است، جادوگر برای جذب چشم ها، زیرا نویسنده ما را در آنچه اتفاق می افتد در جهان 2050s و یا در واقع، NORC حتی به اندازه ی چندین محیط محدودیتی را به تصویر نمی کشد. این قابل درک است، برای اطمینان از آینده چنین کسب و کار بی معنی است. پس از همه، بخش جغرافیایی صدا و جالب است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب جهان در 2050


 کتاب چرا روانکاوی
 کتاب کتاب سرخ
 کتاب ساعت ساز نابینا
 کتاب استیو جابز باشید
 کتاب ناخودآگاه جمعی و کهن الگو
 کتاب پادماده