کتاب ذهن کامل نو

اثر دانیل پینک از انتشارات کندوکاو - مترجم: رضا امیررحیمی-علمی

آینده متعلق به یک نوع متفاوت از شخص با ذهنیت متفاوت است: هنرمندان، مخترعان، متفکران راست مغز داستان نویسان خلاق و جامع که توانایی خط خطوط بین خطوط خطوط بین کسی که پیش می رود و چه کسی نمی کند. پینک (نویسنده فروش انسان: حقیقت شگفت انگیز در مورد انگیزه دادن به دیگران) بر اساس تحقیق از سراسر جهان، شش ویژگی اساسا انسان را که ضروریات مطلوب برای موفقیت حرفه ای و تحقق فردی هستند، مشخص می کند و نشان می دهد که چگونه آنها را به کار می گیرند. یک ذهن کاملا جدید، خوانندگان را به یک مکان جسورانه و یک روش تحریک آمیز و ضروری جدید برای فکر کردن درباره ی آینده ای که در اینجا وجود دارد، می گیرد.


خرید کتاب ذهن کامل نو
جستجوی کتاب ذهن کامل نو در گودریدز

معرفی کتاب ذهن کامل نو از نگاه کاربران
داستان اول
[جان هنری، یکی از قهرمان های ملی آمریکا است که گویا داستانش در کتب دبستان ایالت متحده نیز هست. کسی شبیه به دهقان فداکار، داستان ازین قرار است که، زمانی که برای اولین بار ماشین های معدن به کار گرفته می شوند معدنچی ها اعتراض میکنند ... این معدن چی تصمیم میگیرد با یک ماشین معدن مسابقه دهد، روز بعد مسابقه شروع می شود بعد از یک نبرد سخت، سرانجام معدنچی پیروز می شود، معدنچیان فریاد شادی سر میدهند ... اما جان هنری به خاطر صرف نیروی زیاد فوت می کند.

داستان دوم
هم سن و سال های من به خاطر دارند زمانی قهرمان شطرنج کاسپاروف هر از گاهی با برنامه های رایانه ای شطرنج مسابقه می داد. برنده ی همیشگی البته کاسپاروف بود تا این که در سال 1997 بالاخره شکست خورد. شاید امروزه ساده ترین برنامه های رایانه ای بتوانند بهترین شطرنچ باز های را شکست دهند.

داستان اول، داستان شکست قدرت بدنی انسان مقابل ماشین بود و داستان دوم زمانی را نشان می دهد که بالاخره ماشین ها توانستند قدرت تحلیل منطقی ذهن انسان (مربوط به سمن چپ مغز) را شکست دهند. حالا آنچه نقطه ی قوت و برتری ذهن انسان بر رایانه است سمت راست مغز یعنی آن قسمت از مغز است که خلاقیت، تخیل و ... را به عهده دارد.

نویسنده به اوضاع اقتصادی و کار در آمریکا نگاه می کند و می نویسد: زمانی که چین با سرعت و هزینه ای بسیار پایین تر از آمریکا کالا تولید میکند. و همه ی شرکت های آمریکایی ترجیح می دهند محصولات خود را در چین تولید کنند. ( مشابه داستان اول) زمانی که «برنامه نویسان هندی با هزینه های بسیار پایین، پروژه های شرکت های بزرگ رایانه ای آمریکا را انجام می دهند و کاری برای برنامه نویسان چپ مغز آمریکایی باقی نمی ماند. (مشابه داستان دوم). چه باید کرد؟

کتاب در بخش دوم با زبانی شیرین و خواندنی و البته هم چون یک کتاب خودآموز راه حل های چذابی را پیشنهاد می کند تا برای ورود به عصر مفهومی آماده شوید. طراحی، داستان، هم نوایی، همدلی، بازی و معنا حس های شش گانه ای هستند که نویسنده در شش فصل راه حل های عملی پرورش آن را به شما خواهد آموخت.

و اما داستان سوم
نکته ای که این کتاب به آن نپرداخته که البته با توجه به سال انتشار کتاب و تحولات اخیر رایانه ها نمی توان بر آن ایرادی گرفت. داستان ورود رایانه ها به حوزه هایی مثل طراحی، هوش مصنوعی و ... است. شاید این قلمرو هم در حال فتح شدن باشد ...

مفصل تر اینجا در مورد کتاب نوشته ام:
http://ganje.blog.ir/post/51

هر چند خیلی از مباحث و اهدافی که توی اقتصاد مطرح کرده به غایت غیر انسانی و غیر اسلامی بود اما کتاب خوبی هست پیشنهادم اینه خیلی انتقادی بخونیدش چندان کتاب علمی ای حساب نمی شه اما کتاب تاثیرگذار و خوبی هست :)


مشاهده لینک اصلی
این یک خواندن بسیار خوب است که نشان می دهد که کارگران مغز راست در حال افزایش نیروهای کار به شمار می روند، به دلیل نیروهای جاری: فراوانی، آسیا و اتوماسیون. این قطعا من را به فکر کردن (با مغز راست من، البته).

مشاهده لینک اصلی
آنچه واقعا در کتاب من تاثیر گذاشت، روش متقاعد کننده ای است و این ایده که این جهان برای نوآوران ایجاد شده است و رهبران آینده جهان هستند، کاملا آن را دوست داشتند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب عالی برای هر کسی که به دنبال انجام کار معنی دار است. تجزیه و تحلیل برنامه های مختلف تفکر مغز راست بسیار الهام بخش است.

مشاهده لینک اصلی
یک کتاب است که طرح حاضر و آینده مهارت\u003e از واقعا importante.Cele شش حواس باید مورد توجه همه است و به طور مداوم توسعه یافته: طراحی (هنر به نوآوری و اختراع) داستان (داستان سرایی)، سمفونی (ظرفیت کلی را ببینید)، همدلی، بازی، به این معنی (تمایل برای هنر و معنویت) متغیر چه خودکار فراوانی فرآیند منطق مادی، هوش مصنوعی، فناوری اطلاعات برون سپاری - فعالیت های شرکت در مناطق ارزان ترین از نظر منابع انسانی، و همه ما را مجبور به توسعه، برای استفاده بیشتر از نیمکره راست مغز ما. فقط به اندازه کافی نیمکره چپ ما کمک می کند activităÈ\u003e تجزیه و تحلیل منطقی ایل، rationale.Trecem عصر اطلاعات (کارگران مبتنی بر دانش) عصر مفهومی (سازندگان همدلانه) وجود دارد. بنابراین، احساسات، تعامل با مردم، زیبایی شناسی، در جستجوی معنای زندگی باید ما را بیشتر و بیشتر علاقه. در اینجا کامپیوترها نمیتوانند ما را جایگزین کنند. این مزیت رقابتی جدید مردم است. این یکی از بهترین کتاب ها به عنوان خوانده شده در 2017. علاوه بر نویسنده توصیه مراحل عمل و کتاب های مختلف، منابع، فعالیت های توسعه این مهارت ها uri.Multumesc دانیل پینک مفید است.

مشاهده لینک اصلی
برای یکی از کلاسهای من بخوانید چیزهای بسیار جالب به خصوص برای فرد چپ دست :)

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ذهن کامل نو


 کتاب زبان بدن
 کتاب قواعد خوردن (راهنمای تغذیه سالم)
 کتاب نقشه بندی ذهنی
 کتاب صداهایی از چرنوبیل
 کتاب تندخوانی پیشرفته به روش تونی بازان
 کتاب آن هنگام که نفس هوا می شود