کتاب صداهایی از چرنوبیل

اثر سوتلانا الکسیویچ از انتشارات مروارید - مترجم: نازلی اصغرزاده-علمی

برنده جایزه نوبل ادبیات
برنده جایزه دایره نقد کتابشناسان کتاب ملی

در ماه آوریل 26، 1986، بدترین تصادف راکتور هسته ای در تاریخ در چرنوبیل رخ داده است و به اندازه سه چهارم از اروپا آلوده است. صدای چرنوبیل اولین کتابی است که حساب های شخصی تراژدی را نشان می دهد. روزنامه نگار سوتلانا الکسیفیچ مصاحبه هایی را با صدها نفر از مردم در معرض ناپدید شدن - از شهروندان بیگناه به آتش نشان ها به افرادی که در فاجعه به سر می برند مصاحبه کرد - و داستان های آنها ترس، خشم و عدم اطمینان را که هنوز در آن زندگی می کنند، نشان می دهد. از مصاحبه ها در قالب تک آهنگ، مصاحبه ای از چرنوبیل یک کار بسیار مهم است که فراموش نشدنی در قدرت عاطفی و صداقت آن است.


خرید کتاب صداهایی از چرنوبیل
جستجوی کتاب صداهایی از چرنوبیل در گودریدز

معرفی کتاب صداهایی از چرنوبیل از نگاه کاربران
تا قبل از خواندن این کتاب چرنوبیل برایم مجموعه تصاویری از انفجار و گورباچف و ترسی بود که در چهرهٔ بزرگترها توی همان سال دیده بودم. با این کتاب با بزرگی فاجعه‌ای که اتفاق افتاده مواجه شدم و فهمیدم که چه جان‌ها که به‌خاطر پروپاگاندای شوروی و دسترسی نداشتن مردم به آگاهی رفته است و چند نسل به چه گرفتاری‌هایی دچار شدند. کتاب بسیار دردناکی است و خب فکر می‌کنم خواندنش ضروری است.

مشاهده لینک اصلی
«میگویند و مینویسند «چرنوبیل» اما کسی نمی‌داند معنای واقعی آن چیست»

خب... بالاخره تمام شد...
کتاب مجموعه ای هست از خاطرات ِ بازماندگان ِ حادثهء دردناک چرنوبیل، بسیار تلخ و خارج از محدودهء توانایی ادراکم...
بخشی از تاریخ شوروی که «باید» در قالبِ خواندن، شنیده شود.

مشاهده لینک اصلی
این یک داستان جسورانه و اغلب هیجان انگیز از وقوع فاجعه در چرنوبیل در سال 1986 است. این داستان با داستان جوان همسر باردار یکی از اولین قاتلان آتش نشانی آغاز می شود که در برابر راکتور 4 نیروی هسته ای چرنوبیل گیاه و مرگ آهسته و ناخوشایند او. این سخت است که بخواند، اما همچنین بسیار غم انگیز است. نویسنده اجازه می دهد تا کلمات کسانی که زندگی می کنند، و بسیاری که هنوز هم زندگی می کنند، در مناطق آسیب دیده به داستان خود را بگویید. این فهرستی از تروماتیک زندگی است که توسط حوادثی رخ داده است که به طور ناگهانی رخ می دهد که اثرات آن در سراسر کل سیاره خلط شده است. تصور کنید که در خانه نشسته اید، از طریق کتاب ها در اینترنت مرور می کنید، زمانی که به شما گفته می شود که نیاز دارید در عرض دو ساعت آینده خانه خود را ترک کنید شما می توانید مقدار کمی از اقلام را با شما ببرید - یک کیسه. با این وجود خورشید هنوز درخشان است و خطر نامرئی است. آیا خوشحال خواهید شد؟ آیا شما حاضر به ترک هستید؟ آیا شما متوجه شدید که وقتی در جلوی درب خود را بستید، هیچ وقت نمی توانستید آن را بازگردانید؟ بسیاری از افراد محلی که تحت تأثیر چرنوبیل قرار داشتند زندگی خود را بدون هیچ دلیلی به عقب برگشتند. آنها خانه ها، شغل ها، حیوانات خانگی را رها کردند. هنگامی که آنها به مقصد خود رسیدند، چمدانشان گرفته شد - اغلب به خاک سپرده شد. خانه ها، روستاها، رها شده بودند، یا در زمین دفن شدند. با این حال مردم برگشتند یک نفر در واقع درب ورودی خود را به دست آورد - که خانواده اش همیشه بدنهای خویشاوندان خود را گذاشته بودند - آن را در شب وحشت زده کرد و آن را، مانند یک دزد، از طریق جنگل برد. دیگران برگشتند پیدا کردن بستگان آنها را رد کرد و یا آنها با ارتباط با محل که از آن آمده بودند، آسیب دیده بودند. بهتر است که با یک دشمن غیر قابل مشاهده روبرو شویم تا در معرض ترس و ترس قرار گیرد. دیگران از منطقه جنگی یا عدم تحمل نژادی برای آرامش نسبی این ناحیه فرار کردند. این یک کتاب غم انگیز است، اما مهم است. این نه تنها از تراژدی فاجعه، بلکه از پیامدهای آن نیز سخن می گوید. از بیماری، مرگ، نقص های زاد و ولد، از دست دادن عزیزان، نحوه برخورد فاجعه به طور مؤثر و قهرمانی کسانی که به اعتماد به نفس می رفتند، تلاش می کردند تا بدتر از این باور نادرست را متوقف کنند. یک مرد که در کارخانه کار می کرد، می دانست که همسر و دخترش در شهر هستند. باید تماس بگیرد و به آنها هشدار دهد یا خط حزب را تصدیق کند و وانمود کند که هیچ چیز اشتباه نیست؟ او به نام â € \"پس از آن او به خانه رفت و همه او تماس گرفتند. بدون شک، او جانها را نجات داد، اما بسیاری از جان ها از دست داده اند و اثرات قطعا هنوز هم بسیاری از مردم امروز را تحت تاثیر قرار می دهند. این خواندن سخت را پیدا کردم، اما نمیتوانم آنرا بگذارم.

مشاهده لینک اصلی
چرنوبیل، پریپیات، UCRA ¢ نیا، EuropaMiscelà ¢ شهادت NEA از vÃtimas، بستگان vÃtimas شناخته شده از vÃtimas و یا افرادی که به طور مستقیم یا غیر مستقیم با این فاجعه vÃtimas nuclear.Svetlana Alexievich برخورد ما نشان می دهد صدای کسانی که در داخل زندگی می کردند تراژدی تاریخ 26 آوریل سال 1986 و سال های بعدی، دا © cadas.Com میلی آمپر £ درجه آهن، سدیم £ مهار اگر نویسنده نثر، مسواک زدن روی صفحه نمایش با نرمی است که باید خطوط dóceis و esborratando به خشونت خام، که در آن برس Grosser در صورت لزوم، cruel.Aqui بیشتر و در cÃrculo وجود دارد، به دنبال تکرار قبلا خوانده ام، acolá آوردن صدای جدید، مسائل جدید، دیدگاه های جدید. به گزارش صدای ChernobylÂ، در سا £ £ £ audiçà از @ A @ آسان است. آنها تقدس و استقامت را تقاضا می کنند. در پایان تلخ برای خواندن است در مورد destruÃdas زندگی می کند، اما به خوبی © متر هشدار برای consequências قدرت مرد درشت. @ برخی از مکان های ده کیلومتر، وارد شده توسط ماشین، دوچرخه سواری آمد، فقط به تماشای آن. ما نمی دانستیم که مرگ می تواند بسیار زیبا باشد. نمی توانم بگویم که بوی نمی داد. آیا £ آن عطر بهار یا پاییز، اما چیزی کاملا متفاوت بود، آن را £ عطر خاکی بود. آیا ... £ نیش گلو و چشم خود را ساخته شده اشک آور @ توجه: 4.0 / 5.0

مشاهده لینک اصلی
5 + I Î¾Î¯ÏƒÎ¿Ï من \"من ± ‰ Î½Î¿Î¯Î¾Ï Î®Î¾ÎμÏ Î» ίγΠ± Ï € ΠάγμΠ± من \"من ± Ï\" ¿Î³ÎμÎ³Î¿Î½ÏŒÏ \"من ... 1986. IOI\" branch_mapping_dlg_condtion_items_update_defaultConditions_zero Î®Î¼Î¿Ï ... من 11 من \"νοικιÎ. ΚάθισΠ± Î ± Ï ÎμίÎ'Î ± ¹ νο Î²Î¹Î½Ï \"CD όμο ± ± من\" κών، νÎμÎºÏ من، من € γάμÏ، من \"من ... من، من κκΠ± Î ± من \"من\" من · من، من \"ÎγΠ· من\" من ... Î½Î¬Î½Ï \"σι Î ± من\" من · من \"من ± Ï 30000 όμοÏ\" ιγκÎμν Ï Ï Ï Ï Ï € IOE \"Î ± ±. ΜΠ± من، من € ÎμμοÏ، این است که من ‰ I II، άι دوم، ΜΠΠ± Ï Î ± Î ± من \"من دوم άι ... من - κά ή · من \"من ± Ï † Î · νή Ï Ï € † Î · νή ... من • من ‡ Î ، ιΠβάσÎμι من \"من · γώ ιών Μισσιο فراتر از\" من \"من · من، من\" من Î ± Ï € ÏƒÎ¹Î¼Î¿Ï I II € Î ± من \"من · ν ικών Î²Î¬Î¶Î¿Ï ... E | ¬ê³ κάθÎμÏ \"Î ± λ این است که من Î¹Î¶ÏŒÎ½Ï \"من ±. این است که من این است که من \"من ± من\" من ... γμÎνΠ... من \"من ...\" ίνΠ· من \"من · من، من من \"من، من\" من ... من Î ± II، I \"من · من، من ± νÏ\" ÎμζνΠ± من، من \"من · من، من Ï ± οκίνÎ، ... ... من \"من ¿ÎμÎ'ÏŽ Î¯Î½Î¿Î½Ï Î¿Ï Î¹Î¶ÏŒÎ½Ï\" من ± من \"من Î ±! IYI \"ι E | ¬» من »Î ± Ï Î ± Î ± ‰ E | ¬ Î¯Î½Î¿Î½Ï ... من» ίγο، κάθÎμ من \"من من من ± Î ± Î »Î¯Î³Î¿! Ï Ï † † Ï ‰ μÏ، ...

مشاهده لینک اصلی
@ من متخصص اطفال هستم کودکان همه چیز را متفاوت از سالمندان می بینند. به عنوان مثال، آنها تصور نمی کنند که سرطان به معنی مرگ است. این ایده ای است که به آنها نمی رسد. آنها همه چیز خودشان را می دانند: تشخیص، نام تمام درمان ها و داروها. آنها بهتر از مادرانشان می دانند. و بازی های آنها آنها از طریق اتاق های بیمارستان یک نفر پس از دیگری می روند و فریاد می زنند: من تابش هستم! من تابش هستم! هنگامی که آنها می میرند، چهره های بسیار شگفت زده می شوند. آنها به نظر می رسد بسیار ناراحت کننده است. آنها با چنین چهرهی شگفتآور دروغ میگویند. @ من فکر کردم در مورد چرنوبیل بدانم، همانطور که قبلا فکر کردم درباره هیروشیما و بمب اتمی آن را می دانستم. یک سال پیش جان هری چشم هایم را به هیروشیما، یک هیروشیما از داخل باز کرد. امروز Svetlana Alexievich همان کار را با چرنوبیل انجام می دهد. هر دو آنها شهادت های سنگین تر را که خواندند و می توان در مورد اثرات تابش در انسان ها یافت. در این جایزه نوبل بلاروس، اشک نمی تواند اجتناب شود و گره گلو را بگیرد. آنها صداها هستند، روح انسانی با ناشناخته و با مرگ خاموش است. همچنین انسان با مردی مواجه است؛ قدرت به هزینه انسان و از قلب مردم است: انسان برای انسان. فقط صفحات اول را بخوانید تا به ناتوانی عشق برسید که برای نجات کسانی که بیشتر از ما عاشق هستند کافی نیست. جهان از هیروشیما و ناگازاکی مشابه نیست و پس از چرنوبیل همان نخواهد بود. مهم این است که یاد بگیریم و میراث دیگری را برای فرزندانمان بگذاریم.

مشاهده لینک اصلی
تبریک، SVETLANA ALEXIEVICH با برنده NOBEL! ________________________________________________________________________________________________________ بدون شک این یکی بیشتر بود اگر نه قوی ترین متن که در چند دهه گذشته به زبان روسی نوشته شده است. یک کتاب داستانی است. سوتلانا Aleksievich صدای به ده ها تن از مردم عادی که از فاجعه چرنوبیل رنج می برند. آنها داستانهای خود را بدون دخالت نویسنده می گویند، او فقط به آنها فرصتی می دهد تا صحبت کنند .... سرباز در حال کشتن رادیواکتیو بود و تلاش می کرد آن را بکشد و دختر کوچک، صاحب گربه در پشت سربازان گریخت و فریاد زد:Run away گربه کمی، فرار می کند ..... ..... چگونه سر شهر این نوه کوچک را به تظاهرات مه 1 وارد کرد، به طوری که مردم فکر می کنند همه چیز درست است، هیچ تابشی ندارد و بعد دخترک از لوسمی درگذشت ..... چگونه دختران محلی چندین مجتمع آزاد را در نزدیکی ایستگاه برای انحلال طلبان مرتکب شده اند، دانستن این که باید کشته شوند و انحلال طلبان نیز باید بمیرند ... و صدها نفر دیگر. Aleksievich از بلاروس که در آن زندگی می کرد تبعید شد. مقامات حقیقت را نمی خواهند. حالا او در جایی در اروپا پنهان شده است. این تنها یکی از پنج کتاب چنین است: دیگران در مورد جنگ افغانستان، جنگ چچن، داستان زنان در جنگ ... من آنها را بعدا بخوانید و آنها را مرور، واقعی کتاب ها در حال حاضر در قفسه من هستند، اما این خواندن بیش از حد قوی است برای فرو برد همه در یک بار.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب صداهایی از چرنوبیل


 کتاب نظم اشیاء: دیرینه شناسی علوم انسانی
 کتاب قدرت عادت
 کتاب خود ناشناخته
 کتاب شوک الکتریسته و انرژی های مرگبار
 کتاب آشنایی با تورینگ
 کتاب حقایق هولناک درباره زمان